декември 2, 2023

Чурлинов избран во тимот на колото

Младиот македонскиот репрезентативец е избран во тимот на колото по добрата игра и голот за Шалке во победата над Падерборн. Чурлинов одигра брилјантна партија беа коментарите на стручњаците, тој освен голот имаше уште една шанаса за гол кога го погоди дирекот. Дарко Чурлинов игра за Шалке како позајмен играч од Штургарт.