декември 5, 2023

РУСИТЕ ВО ВСЕЛЕНАТА ИЗГЛЕДА ЌЕ ГИ ТУРНАТ САТЕЛИТИТЕ НА ИЛОН МАСК, дали е ова вистина?

Русите најавија уште една „специјална операција“ овој пат во вселената, а Дмитриј Медведев се закани дека Русија е подготвена да ги собори сателитите Старлинк на Илон Маск, јавува DCNews.

Дмитриј Медведев вели дека Русите се подготвени да започнат вселенска војна за да ги уништат сателитите Starlink на SpaceX.

Според него, наведувањето и регулирањето на пожарот на крстосувачот „Москва“ било извршено со помош на овие сателити.

На 26 февруари 2022 година, Илон Маск објави дека сателитите Starlink станале активни над Украина по барањето на украинската влада да ги замени интернет-услугите уништени за време на руската инвазија.

До 22 март 2022 година, SpaceX испрати повеќе од 3.500 сателити за да им овозможи на Украинците пристап до мрежата Starlink, пишува Медиафакс.

Илон Маск, „предизвик“ за Путин Основачот на Tesla и SpaceX, Илон Маск, го предизвика рускиот претседател Владимир Путин во дуелот во март во порака објавена на Twitter, пренесува EFE.

Со ова го предизвикувам Владимир Путин на дуел.