декември 2, 2023

Пукање во домашна забава во Питсбург, две лица загинаа

Две лица загинаа, а осум лица се повредени во масовно пукање во северниот дел на Питсбург рано наутро во неделата. Двете жртви кои починаа од раните се малолетници.

Околу 200 луѓе биле на забава во Airbnb во населбата Ист Алегени во Питсбург кога се пукало, соопшти полицијата.

Извор: WTAE