декември 2, 2023

Претепен е ракометар на Бутел, се бори за живот

Играч на ракометниот клуб Бутел се бори за живот во болница, тој утрово бил однесен таму со тешки телесни повреди, информира „24ракомет“. Според „24ракомет“, станува збор за 27-годишниот Д.Т., хрватски интернационалец.

Тој утринава бил примен во болница со повеќе скршеници на телото кои се резултат на тепачка или повреди здобиени од удари со тврд предмет.

Полицијата засега нема информација за инцидентот, а од болницата потврдија дека ракометарот е во тешка здравствена состојба и се бори за живот.