септември 27, 2023

Македонија ја шокира Италија

Некогашниот фудбалер на Палермо биеше од 25 метри во долниот десен агол на Донарума, кој беше немоќен на овој топовски удар на нашиот репрезентативец.

Најголемото изненадување на вечерашните натпревари го направија нашите кои со гол во судиското обештетување со 1:0 го победија европскиот првак Италија. Македонските репрезентативци ќе играат против Португалија за пласман на Светското првенство