декември 2, 2023

Елмас со неверојатен дриблинг и асистенција на „Камп Ноу“

https://dribling.mk/wp-content/uploads/2020/06/elmas.jpg

Наполи и Барцелона одиграа нерешено 1-1 на „Камп Ноу“. Значајна улога во резултатот имаше и нашиот фудбалер Елиф Елмас кој по едедн маестрален дриблинг  го „извади од копачки“ Жорди Алба, а потоа му асистираше на Пјотр Зиелински во 29.минута за водечкиот погодок за „наполитанците“. https://dribling.mk/wp-content/uploads/2020/06/elmas.jpg